برنامه‌ریزی ملی و منطقه‌ای
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با روش های تأمین مالی بین المللی - فاینانس کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با روش‌های تامن مالی بین‌المللی - فاینانس روز چهارشنبه هشتم دی ماه با همکاری سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان، با حضور نمایندگان ادارات کل امور اقتصادی و دارایی منطقه شش کشوری و دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید. کارگاه آموزشی با عنوان "آشنایی با روش‌های تامن مالی بین‌المللی - فاینانس" روز چهارشنبه هشتم دی ماه  با همکاری سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان، راس ساعت 9 در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار گردید. در این کارگاه جناب آقای دهقانی، مدیرکل محترم اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان، جناب آقای اسدی، مشاور محترم سرمایه‌گذار استاندار و مسئول پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان، نمایندگان معاونت اقتصادی ادارات امور اقتصادی و دارایی استان‌های منطقه شش کشوری و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان کردستان حضور داشتند.
در ابتدا سرکار خانم آقازاده، کارشناس مسئول تسهیلات اعتباری، از دفتر وام‌ها، مجامع و موسسات بین‌المللی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به ارائه توضیحاتی در خصوص آشنایی با فرآیند استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای طرح‌های دولتی و غیردولتی و قوانین و مقررات مربوطه و قراردادها و ضمانت‌ها منعقده به منظور ایجاد خط اعتباری پرداختند. در ادامه جناب آقای شکوری، کارشناس اعتبارات دفتر وام‌ها، مجامع و موسسات بین‌المللی، توضیحاتی را در رابطه با آشنایی با ساختار مجامع و موسسات مالی بین‌المللی و فرایند و نحوه استفاده از تسهیلات در موسسات مالی ارائه دادند.
در پایان ایشان خواستار ارائه اطلاعات دقیق فرصت‌ها و پتانسیل‌های استان‌ها در راستای سرمایه‌گذاری و همچنین ارائه مطالعات امکان سنجی پروژه‌های سرمایه‌گذاری جهت بهره‌مندی از اعتبارت و تسهیلات موجود و اجرایی شدن پروژه‌ها شدند. در ادامه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان و ادارات امور اقتصادی منطقه شش کشوری سوالات و ابهامات خود را در خصوص نحوه تامین مالی پروژه‌ها مطرح نمودند. سپس جناب آقای دهقانی عنوان نمودند که با توجه به وجود امنیت سرمایه‌گذاری در استان کردستان باید برنامه‌ریزی دقیق و همه جانبه در راستای جذب سرمایه‌گذاری صورت گیرد و در این راستا دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌های سرمایه‌گذاری همراه با مطالعات پیش امکان‌سنجی را معرفی نمایند تا براساس آن طرح‌ها، استان‌ها در راستای جذب سرمایه‌گذاری گام بردارند و موجبات رشد و توسعه اقتصادی کشور را فراهم آروند. در پایان ایشان تهیه نقشه تامین مالی برای تمامی استان‌ها به خصوص در پروژه‌های زیربنایی را به عنوان الزامات جذب سرمایه‌گذاری معرفی کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر