اخبار و رویدادها
سومین نشست مدیران استانها
دکتر محمدی معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در سومین نشست مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه یک کشور در سال 1394: ادامه روند مدیریت جهادی در دوره پسا برجام کماکان ضروری است سومین نشست مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه یک کشور، با حضور دکتر محمدی معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران با موضوع بررسی مسائل و مشکلات حوزه معاونت اقتصادی استان‌ها در روز سیزدهم بهمن ماه سال 1394 برگزار شد.
سومین نشست مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه یک کشور، با حضور دکتر محمدی معاون اموراقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، دکتر اشرفی مدیرکل دفتر مدلسازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی، دائی معاون مدیرکل دفتر مدلسازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی، دکتر تقی‌ملایی و نجفی معاونین دفتر پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت متبوع، دالوند معاون مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و معاونین اقتصادی ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌های منطقه یک کشور، در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران با موضوع "بررسی مسائل و مشکلات حوزه معاونت اقتصادی استان‌ها" در روز سیزدهم بهمن ماه سال 1394 برگزار شد.
در این مراسم ابتدا احمدوند نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران ضمن عرض خیر مقدم  به میهمانان محترم و گرامیداشت ایام الله دهه فجر در خصوص فضای مثبت به وجود آمده دردوره پسا تحریم در کشور، بر استفاده بهینه از این شرایط تأکید نمود.
سپس دکتر محمدی معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در سخنانی ضمن تشکر از مدیران کل محترم استانی به خاطر مدیریت جهادی آنان، بر ضرورت ادامه این شیوه مدیریت در دوره پسا برجام تأکید نمود و افزود: در شرایط کنونی با توجه به درخواست‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در استانها وجود دارد می‌توان با هماهنگی و تعامل مطلوبتر، زمان صدور مجوزهای کسب و کار را کاهش داد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فضا برای جذب سرمایه‌گذاری در استان‌ها فراهم است، اظهار داشت: در استان‌ها نقشه راه واضح‌تر است و با کاهش زمان صدور مجوز قادریم به اهدافمان در راستای بهبود فضای کسب و کار نزدیک شویم.
همچنین ایشان افزودند برای بهبود فضای کسب و کار می‌توانیم برای سرمایه‌گذاری در برخی از بخش‌ها از جمله صنایع‌های "‌تک"و دانش بنیان فرایند‌های مربوط به صدور مجوز را کاهش دهیم و برای سرمایه‌گذاری در این بخش مجوزها به سهولت در اختیار متقاضیان قرار گیرد و آنان برای سرمایه‌گذاری راغب گردند.
دکتر محمدی در خصوص شرایط پساتحریم نیز گفت: فضای به وجود آمده مسلماً به بهبود اقتصاد کشور کمک خواهد کرد، اما برای تداوم این بهبود، باید به مسئله انتقال تکنولوژی و افزایش بهره‌وری بیشتر توجه شود. همچنین دکترمحمدی در انتهای سخنان خود به سؤالات مدیران استانی منطقه یک در خصوص وضعیت آموزش نیروی انسانی، هدفمندی یارانه‌ها و سهام عدالت پاسخ گفت.
در ادامه دالوند معاون مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در خصوص سؤالات مطرح شده در ارتباط با مباحث سرمایه‌گذاری خارجی از سوی مدیران کل منطقه یک، توضیحاتی را ارائه نمود.
در پایان این نشست نیز دکتر یکتا اشرفی مدیر کل دفتر مدلسازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی وزارت اقتصاد در سخنانی چگونگی تدوین و انتشار نمایارهای ماهانه استانی، گزارشات اقتصادی سالانه استانی، نحوه ارزیابی عملکرد سالانه معاونت‌های اقتصادی استانی، برگزاری دوره‌های تخصصی برای کارشناسان اقتصادی و چگونگی جذب و تکمیل بدنه کارشناسی حوزه معاونت های اقتصادی استانها، را برای اعضای نشست تبیین و تشریح نمود.
 
امتیاز دهی